تبلیغات
سرزمین عاشقان کتاب - معرفی کتاب(2)

سرزمین عاشقان کتاب

ملتی که کتاب نمی خواند، باید تمام تاریخ را تجربه کند. . . مطالعه ی یک کتاب، تجربه ی یک زندگی است. . .

معرفی کتاب(2)

سلام دوستان. . .
امروز می خوام یک مجموعه رمان در ژانر فانتزی معرفی کنم:
مجموعه ی سیاه دل، نوشته ی خانم کورنلیا فونکه.  . .
اگر از داستان های فانتزی و جذاب مثل هری پاتر یا ارباب حلقه ها خوشتون میاد، پیشنهاد می کنم به ادامه ی مطلب برید و ببینید که جذابیت این کتاب به هیچ عنوان  از هری پاتر کمتر نیست. . .


سیاه دل، یک رمان پر تنش، هیجان و ماجراجویی با چاشنی تخیل و وحشت است. این داستان که بر کتاب و کتاب خوانی، توجه ویژه ای دارد؛ داستان دختری است با یک نیروی جادویی بی نظیر: نیرویی که باعث می شود هر زمان او کتابی را می خواند، شخصیت های کتاب جان بگیرند و از دل داستان بیرون بیایند، همچنین بعضی مواقع هم آدم هایی که در هنگام خوانده شدن کتاب، در محل حضور دارند، به درون داستان کشیده می شوند. این قدرت جادویی عده ای از تبهکاران را به فکر می اندازد که آن را تصاحب کنند و در ادامه ماجراهایی پیش می آید که حتما از خواندن آنها لذت خواهید برد.

مرز اندکی که بین حقیقت و خیال در این داستان مشاهده می شود، موضوع نو و تازه ی این رمان، توصیفات زیبا و تاثیرگذار از محیط داستان و ترجمه ی روان این کتاب، همگی بر جذابیت آن افزوده اند.

نویسنده ی داستان، کورنلیا فونکه، نخستین جلد از مجموعه ی سیاه دل را با همین نام در سال 2003 و جلد های بعدی با نام های طلسم سیاه دل در 2006 و مرگ سیاه دل در 2008 منتشر کرده است.

در پایان باید اضافه کنم که جذابیت این کتاب ها را می توان در حد جذابیت کتاب های هری پاتر دانست و من آن ها را به تمام دوست داران دنیای فانتزی و به خصوص هری پاتریست ها توصیه می کنم که حتما این مجموعه ی جذاب و خوندنی رو مطالعه کنید. . .

قسمتی از متن:

یک بار مو از مگی پرسیده بود: (( به نظرت عجیب نیست؛ کتابی که بارها می خوانی تپل تر می شود؟ انگار هردفعه که آن را میخوانی، چیزی میان صفحات کتاب می ماند؛ احساسات، فکرها، صداهاو . . . و سال ها بعد که دوباره به کتاب نگاه می کنی، می بینی که خودت را در آن کتاب جوان تر احساس می کنی و کمی متفاوت؛ انگار کتاب تو را مثل گُلی خشک شده، حفظ کرده است. . .))

(جلد دوم(طلسم سیاه دل، صفحه ی 68)


امیدوارم که از مطالعه ی این کتاب لذت ببرید.[ دوشنبه 4 مرداد 1395 ] [ 12:30 ب.ظ ] [ ♥مهاجر♥ ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه