تبلیغات
سرزمین عاشقان کتاب - معرفی کتاب(2)

سرزمین عاشقان کتاب

ملتی که کتاب نمی خواند، باید تمام تاریخ را تجربه کند. . . مطالعه ی یک کتاب، تجربه ی یک زندگی است. . .

معرفی کتاب(2)

امروز هم با یه رمان از ژانر وحشت در خدمتتون هستم:
آزمون های مرگ(جلد پنجم مجموعه ی قصه های سرزمین اشباح)، نوشته ی نویسنده ی محبوب این ژانر، آقای دارن شان و با  ترجمه ی خانم سوده کریمی از انتشارات قدیانی. . .
اگر احساس می کنید با کمبود وحشت و ترس در زندگیتون مواجه هستید، توصیه می کنم به ادامه ی مطلب برید و  بیشتر با این کتاب آشنا شوید. . .دارن شان، از نویسندگان بزرگ و توانمند در ژانر وحشته که آثار بسیار زیبایی و پر خواننده ای رو تاکنون به چاپ رسونده. . .
یکی از مشهور ترین و هیجان انگیزترین این داستان ها، "مجموعه ی قصه های سرزمین اشباح" هست که در این قسمت، قصد معرفی جلد پنجم یعنی "آزمون های مرگ" رو دارم:
دارن شان، شخصیت اصلی این کتاب که خود نیمه شبح است، دستیار شبحی به نام آقای کرپسلی است. آن دو به کوهستان اشباح می روند تا دارن به اشباح دیگر معرفی شود. اما در کوهستان، دارن مجبور می شود که برای اثبات لیاقت خود، پنج آزمون مرگبار را از سر بگذراند؛ در غیر این صورت او را به تالار مرگ می فرستند! وحشتناک ترین جای دنیا!
در گیر و دار این آزمون ها، نیروهایی اهریمنی به کوه می آیند و دارن با خیانت و خطرهایی رو به رو می شود که در مقایسه با آنها، مرگ موهبتی بزرگ است. . .

قسمتی از متن کتاب:
. . .تلو تلو خوران به انتهای راهرو رفتم؛ بعد به راهرویی دیگر، و نا امیدانه سعی کردم موثعیت خود را پیدا کنم. ترس وجودم را فرا گرفته بود. مدام با خود می گفتم:(( دیگر همه چیز تمام شد!)) احتمالا از چند علامت گذشته بودم. اما از شدت اضطراب، هیچ کدام از آن ها را تشخیص نمی دادم.
آب تا چانه ام رسیده بود و گاه به داخل دهانم می رفت. ناامیدانه سعی کردم موقعیت خودم را پیدا کنم. وحشتزده تف می کردم و به آب ضربه می زدم، طوری که انگار می خواستم آن را به عقب برانم. سکندری خوردم و افتادم. از زیر آب بالا آمدم و نفس کشیدم. وحشت کرده بودم و شروع کردم به فریاد زدن. .
.

(صفحه ی 37)
جملات زیبای کتاب:
حتی در مرگ، ای کاش پیروز باشی...
. . . جاییکه هرکس باید درباره ی خود قضاوت کند، اینجاست؛ در قلبش. نه روی تخته ی تعادل و یا در رینگ مشت زنیو نه در میدان جنگ. اگر تو قلبا بدانی که شجاع و صادق هستی، همین کافیست...توصیه می کنم این کتاب زیبا رو از دست ندید و حتما مطالعه اش کنید.
امیدوارم از خوندن این کتاب لذت ببرید. . .


[ سه شنبه 5 مرداد 1395 ] [ 12:57 ب.ظ ] [ ♥مهاجر♥ ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه