تبلیغات
سرزمین عاشقان کتاب - معرفی نویسنده(1)

سرزمین عاشقان کتاب

ملتی که کتاب نمی خواند، باید تمام تاریخ را تجربه کند. . . مطالعه ی یک کتاب، تجربه ی یک زندگی است. . .

معرفی نویسنده(1)

سلام به همه ی کتاب دوستان عزیز. . .
اولین نویسنده ای که قراره معرفی بکنم،
خانم کورنلیا فونکه هستند.
به ادامه ی مطلب برید و با جی. کی. رولینگ آلمان بیشتر آشنا بشید.کورنلیا فونکه

نویسنده ی شهیر آلمانی که در 10 دسامبر 1958 متولد شد. خود گفته است که در کودکی آرزو داشت خلبان یا فضانورد شود؛ ولی بعد ها تصمیم گرفت که به تحصیل در رشته ی علوم تربیتی بپردازد. وی پس از گذراندن سه سال در دانشگاه هامبورگ، به عنوان مددکار اجتماعی با کودکان محروم مشغول به کار شد. کورنلیا فونکه اندک زمانی به تصویرگری کتاب پرداخت؛ ولی کمی بعد با الهام از زندگی کودکانی که مدت ها با آنها کار کرده بود، شروع به داستان نویسی کرد.
این نویسنده ی توانا، به جی. کی. رولینگ آلمان شهرت یافته است و داستان های او را به حق می توان با بهترین نوشته های رولینگ، مقایسه نمود. وی تاکنون آثار متعدد و پرخواننده ای نظیر: مجموعه ی سیاه دل، مجموعه ی دنیای آیینه ای، کتاب اشباح، شاه دزد، اژدها سوار، ایگرن شجاع و . . . را به چاپ رسانده که بسیاری از آن ها به زبان های گوناگونی ترجمه شده اند.
بیشتر این آثار نیز برنده و دریافت کننده ی جوایز و مدالهای بین المللی گوناگونی در عرصه ی ادبیات شده اند. به عنوان مثال، اولین کتاب وی( شاه دزد) پس از ترجمه در فهرست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز قرار گرفت. رمان فانتزی اژدها سوار نیز به مدت 78 هفته در این فهرست جای داشت.
سیاه دل، اولین جلد مجموعه ای با همین نام نیز کتاب برگزیده ی سال از سوی انجمن فروشندگان کتاب آمریکا شد.
ژانر اصلی نوشته های کورنلیا فونکه، فانتزی و ماجراجویانه است. خوب است بدانید بیش از 20 میلیون نسخه از کتاب های وی، تاکنون در سراسر جهان به فروش رسیده اند.
در صفحه اصلی وبگاه شخصی اش گفته است:

  نقطهٔ حیاتی شروع هر کتاب خوب، یک "فکر" خوب است.  آن‌ها از همه جا و از هیچ جا می‌آیند. از بیرون و از درون. من آنقدر "فکر" دارم که نمی‌توانم در یک زندگی، تمام آن‌ها را روی کاغذ بیاورم. شخصیت‌ها بیشتر اوقات وارد اتاقم می‌شوند و بسیار زنده هستند، که گاهی از خودم می‌پرسم: آن‌ها از کجا می‌آیند؟ البته بعضی نتیجهٔ فکر و شخصیت پردازی اند اما بقیه آن‌ها از همان اولین لحظه واقعی اند.
 خانم فونکه به نویسندگان مشتاق می‌گوید:" بخوانید و کنجکاو باشید و اگر کسی به شما گفت که هر چیزی به گونه‌ای خاص است و شما نمی‌توانید آنها را تغییر دهید حتی یک کلمه اش را هم باور نکنید."
کارهای اجتماعی او موضوع نوشتارش را تغییر داده. در شاه دزد، او کودکانی را نشان می‌دهد که در موقعیت سختی هستند، اما همچنان کودک هستند. سیپیو یکبار گفت:" من چون کوچک هستم، دزد خوبی هستم." کورنلیا قوی بودن کودکان در نوع خود و نه قابلیت رفتار آن‌ها مانند بزرگسالان را ستایش می‌کند.
اگر مشتاق آشنایی بیشتر با این نویسنده ی بزرگ و آثارش هستید، به وبگاه شخصی وی: http://www.corneliafunke.com مراجعه کنید.

امیدوارم از آشنایی با این نویسنده ی توانمند و آثار زیبا و شایان تقدیرش، نهایت استفاده و لذت را ببرید.

[ چهارشنبه 6 مرداد 1395 ] [ 07:08 ب.ظ ] [ ♥مهاجر♥ ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه