تبلیغات
سرزمین عاشقان کتاب - معرفی کتاب(3)

سرزمین عاشقان کتاب

ملتی که کتاب نمی خواند، باید تمام تاریخ را تجربه کند. . . مطالعه ی یک کتاب، تجربه ی یک زندگی است. . .

معرفی کتاب(3)

با سلام خدمت همه ی بازدید کنندگان محترم،
کتابی که امروز قراره معرفی کنم، یه کتاب متفاوته
این کتاب، مجموعه ای از نوشته ها و آثار جمعی از بزرگ ترین نویسندگان، شاعران و نقاشان جهانه:
"بر بال های صلح"
برای آشنایی بیشتر با این کتاب، به ادامه ی مطلب مراجعه کنید. . .از آنجایی که در سال های اخیر بیش از یک سوم مردم جهان در جنگ به سر می برند، میلیون ها نفر آواره، کشتی و زخمی می شوند و از همه بدتر کودکان و زنانی هستند که علی رغم بارزترین و ساده ترین قوانین حقوق بشر، درگیر جنگ و نبرد های خصمانه می شوند و قربانی سیاستمداران سودجو و وحشی خوی می گردند، از نظر من تالیف چنین کتاب هایی و اطلاع رسانی مشکلات و آسیب های جنگ و تلاش برای گسترش صلح، از اقداماتی است که باید در راس امور قرار بگیرد.
همان طور که قبلا اشاره شد، این کتاب مجموعه ای از آثار جمعی از نویسندگان، شاعران و نقاشان توانمند جهان است که جمعیت زیادی بر گفتار و رفتار ایشان تمرکز نموده اند.
قسمتی از متن کتاب:

. . . در نزدیکی من مردی به کبوتر ها دانه می داد. سنش را به خاطر تومور های پوستی و جای زخم های روی چهره و دست هایش، نمی توانستم حدس بزنم. وقتی کیسه ی دانه خالی شد، آرام از جایش بلند شد. خمیده بود. نگاهی به بالا انداخت؛ سر و بدنش را به جانب آسمانِ صاف چرخان و خود را به نزدیک مجسمه ی ساداکو، جایی که ناقوس صلح آویزان بود، کشاند. این ناقوس را به یاد جان باختگان جنگ و برای صلح جهانی ساخته اند.
آن مرد توانست از چهار پله ی کوتاه بالا برود. تا جایی که نیرو در بدن داشت قامت خمیده اش را راست کرد و زنگوله ی کُنده ای شکل ناقوس را گرفت. با تمام توان ناقوس را به صدا در آورد. صدای عمیق و آرامش بخش. ناقوس با سرود شرکت کنندگان مراسم درهم آمیخت و در آسمان هیروشیما طنین افکن شد؛ گویی که در گوش جهانیان می گفت:
دیگر جنگ هرگز!
( صفحه ی115)

[ جمعه 8 مرداد 1395 ] [ 11:31 ب.ظ ] [ ♥مهاجر♥ ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه